PRIME - nowa generacja bram segmentowych

Nowa generacja bramy segmentowej WIŚNIOWSKI prezentuje niezwykłą jakość, opartą na zbiorze unikatowych rozwiązań technicznych. Aby stworzyć wyjątkowy produkt musieliśmy sięgnąć do podstawy budowy bramy segmentowej czyli... panelu.

ODKRYJ DOSKONAŁOŚĆ

Wyobraź sobie bramę garażową nowej generacji. Bramę, która nie jest transformacją istniejących rozwiązań, ale twórczym efektem poszukiwań równowagi między nowoczesną techniką, jakością, bezpieczeństwem i designem.

Taka jets brama PRIME. Innowacyjna, dopracowana w każdym szczególe, odzwierciedla Twoje potrzeby zanim je zdefiniujesz. To w pełni wyposażona i kompletna brama automatyczna, dzięki której sięgając po pilota każdego dnia masz pewność, że wybrałeś najlepiej.

BĄDŹ PIERWSZY, BĄDŹ PRIME

PRIME nie ma sobie równych, a klasyczna linia stylistyczna jest zapowiedzią tego co kryje się w inteligentnie zaprojektowanym wnętrzu bramy.

Bądź pierwszy, bądź PRIME. Poznaj wyjątkowe zalety unikatowej bramy PRIME.eks pl

ORYGINALNY PANEL INNOVO

ISTOTA RZECZY
Podczas projektowania unikatowego rozwiązania PRIME sięgnęliśmy do sedna budowy bramy segmentowej. Ideą było osiągnięcie jak najlepszych parametrów izolacyjności, uzyskanie nieprzeciętnego efektu estetycznego wewnątrz garażu oraz zapewnienie wyjątkowego bezpieczeństwa użytkowania bramy.
Tak powstał unikalny na skalę światową panel INNOVO. Jego zamknięta budowa, 5-warstwowe zagięcie blachy w miejscu mocowania zawiasów, zapewniają mocną konstrukcję, a wypełnienie ciepłą pianką o grubości 60 mm oraz specjalne systemy uszczelnienień i osłon przekładają się na świetne parametry termoizolacji bramy.
W ten sposób zaprojektowana konstrukcja panelu umożliwiła zbudowanie perfekcyjnego płaszcza, czyniąc bramę PRIME technologicznym i innowacyjnym przełomem.

Panel INNOVO 60mm

Przekrój panelu wraz z osłoną międzypanelową, mocowaną na wewnętrznej stronie skrzydła bramy.

  1. elastyczna osłona międzypanelowa
  2. aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony
  3. pięć warstw blachy w miejcu mocowania zawiasów
  4. uszczelnienie międzypanelowe
  5. ukryty zawias
  6. pianka poliuretanowa
DOSKONAŁOŚĆ W KAŻDYM DETALU

PRIME to design zorientowany na alegancką i ponadczasową prostotę, przełamując konwencje o czysto funkcjonalnym przeznaczeniu bramy garażowej. Projektując ją kładliśmy nacisk na każdy szczegół, bo o doskonałości decydują detale.

NOWE TRENDY DESIGNU

PRIME to uniwersalna stylistyka, która daje poczucie komfortu, wysokiej wartości i nowoczesnego luksusu. W ten sposób PRIME wyznacza nową filozofię designu w swojej kategorii.

Projekt PRIME zawiera najważniejsze cechy, które można zdefiniować jako swoisty minimalizm – oszczędność linii i syntezę formy, które odzwierciedlają postawę estetyczną, charakterystyczną dla nowoczesnej myśli architektonicznej.

Forma PRIME z pozoru staje się tłem. Idealnie zaprojektowana od wewnątrz zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i bogactwem wykończeń osłaniających ruchome elementy bramy. Każdy szczegół jest bezbłędnie dopracowany, potwierdzając ciągłość myśli projektantów i stanowiąc absolutną esencję designu.

IKONA BEZPIECZEŃSTWA

PRIME łamie stereotypy w zakresie zabezpieczeń. To nie tylko wizja bramy o wysokich walorach estetycznych, ale również odzwierciedlenie troski o bezpieczeństwo.

W PRIME do bezpieczeństwa podchodzimy całościowo – wykorzystaliśmy technologię by chronić, ale przede wszystkim by zapobiegać niebezpieczeństwu. Liczne, nowoczesne systemy zabezpieczeń elementów konstrukcji oraz części mechanicznych, pomagają chronić wszystkich użytkowników, czyniąc Twój dom bezpieczniejszy.

ce plWraz z idealnie zintegrowanym napędem PRIME staje się prekursorem technologicznym, który w każdym szczególe pokazuje, że jakość i bezpieczeństwo są w niej nierozerwalnie ze sobą związane.

NOWA DEFINICJA BEZPIECZEŃSTWA

Poszczególne systemy, które składają się na bezpieczną bramę zależą od siebie i współgrają jednocześnie z niektórymi częściami konstrukcji. Tak jak stałe osłony prowadnic, ruchome osłony rolek, zintegrowana osłona wału sprężyn, boczne osłony wału i sprężyn oraz elastyczne, wewnętrzne osłony w miejscu łączenia paneli.

brama prime boczne oslony walu
BOCZNE OSŁONY WAŁU
brama prime elastyczne oslony miedzypanelowe
ELASTYCZNE OSŁONY MIĘDZYPANELOWE
brama prime pionowe oslony prowadnic
PIONOWE OSŁONY PROWADNIC

 

brama prime zintegrowana oslona walu i sprezyn
ZINTEGROWANA OSŁONA WAŁU I SPRĘŻYN
brama prime ruchome oslony rolek i prowadnic
RUCHOME OSŁONY ROLEK I PROWADNIC
brama prime fotokmorki
FOTOKOMÓRKI
REWOLUCJA CIEPŁA

Termoizolacja wyróżnia PRIME, kwalifikując ją do produktów polecanych do obiektów energooszczędnych, a nawet pasywnych. Jest odpowiedzią na potrzebę maksymalizacji zysków energetycznych oraz jak największego ograniczenie strat ciepła w budynku.

Do osiągnięcia takich właściwości bramy konieczne było uzyskanie jak najniższego współczynnika przenikania ciepła.

PRIME w pełni wykorzystuje właściwości termoizolacyjne panelu INNOVO oraz zastosowanych w niej systemów uszczelnień, eliminując straty ciepła w najbardziej newralgicznych miejscach płaszcza bramy.

rewolucja ciepla innovo

KORONNE ARGUMENTY
SKUTECZNEJ TERMOIZOLACJI

Wskaźnik U panelu INNOVO wynosi 0,37 W/m2K co przekłada się na termoizolację całej bramy garażowej. Nowy panel, podwójne uszczelnienie górne i dolne płaszcza bramy oraz osłony miedzypanelowe pozwoliły nam osiągnąć znakomity współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,79 W/m2K*.u079 pl

* Parametry dla bramy o wymiarach referencyjnych 5500 mm x 2250 mm, potwierdzone badaniami Instytutu Techniki Budowlanej.

prime termoizolacja

brama prime wewnetrzne uszczelnienie gorne
DODATKOWE WEWNĘTRZNE USZCZELNIENIE GÓRNE
brama prime oslona miedzypanelowa
GUMOWE USZCZELKI (osłony międzypanelowe)
brama prime uszczelka dolna
PODWÓJNA USZCZELKA DOLNA
brama prime uszczelka gorna blenda
USZCZELKA GÓRNA W BLENDZIE
brama prime uszczelka listkowa
USZCZELKI MIĘDZYPANELOWE
brama prime uszczelka obwodowa
USZCZELKI BOCZNE
NAPĘD
SOMFY DEXXO PRO 3S RTS

PRECYZYJNA KONFIGURACJA UKŁADU NAPĘDOWEGO W NAJLEPSZY MOŻLIWY SPOSÓB ŁĄCZY ŚWIETNE WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE Z PEŁNĄ KONTROLĄ, KOMFORTEM I STUPROCENTOWYM BEZPIECZEŃSTWEM.

ZESTAW FOTOKOMÓREK - fotokomórki zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrót do
pozycji otwartej, jeżeli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda.

MECHANICZNA BLOKADA WÓZKA - blokuje bramę w pozycji zamkniętej,
zapobiega nieautoryzowanemu otwarciu bramy garażowej.

AMPEROMETRYCZNE WYKRYWANIE PRZESZKÓD - zabezpieczenie przeciążeniowe
w sytuacji zetknięcia dolnej krawędzi skrzydła z przeszkodą, zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.

BATERIA AWARYJNEGO ZASILANIA - umożliwia otwarcie i zamknięcie bramy w przypadku braku zasilania.

SZYNA Z CICHYM PASKIEM ZĘBATYM - zapewnia cichą pracę, co jest niezwykle ważne przede wszystkim w garażach połączonych bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym
i położonych blisko sypialni.

POSIADA WBUDOWANĄ LAMPĘ SYGNALIZACYJNĄ - możliwość regulacji długości świecenia światła

UCHYLENIE BRAMY – funkcja wentylacji garażu

MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DODATKOWEGO ZEWNĘTRZNEGO ŹRÓDŁA OŚWIETLENIA NP. OŚWIETLENIA PODJAZDU.

somfy keygo ok

NADAJNIK KEYGO RTS 4-KANAŁOWY
Nadajnik Keygo umożliwia zdalne sterowanie bramą i zaprogramowanie aż 4 różnych urządzeń. Jest wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów co przekłada się na długoletnią sprawność urządzenia.

 

NAPĘD
SOMMER Duo Vision

automatyka sommer duo vision wisniowski

ZESTAW FOTOKOMÓREK - fotokomórki zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej, jeżeli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda.

AMPEROMETRYCZNE WYKRYWANIE PRZESZKÓD - zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia dolnej krawędzi skrzydła z przeszkodą, zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.

SZYNA ZE STAŁYM ŁAŃCUCHEM - zapewnia cichą pracę, co jest niezwykle ważne przede wszystkim w garażach połączonych bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym i położonych blisko sypialni.

LAMPA SYGNALIZACYJNA WBUDOWANA W STEROWANIE

UCHYLENIE BRAMY – funkcja wentylacji garażu

MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DODATKOWEJ LAMPY OSTRZEGAWCZEJ

 

automatyka slider wisniowski

NADAJNIK SLIDER 4-KANAŁOWY
Nadajnik Slider umożliwia zdalne sterowanie bramą i zaprogramowanie aż 4 różnych urządzeń. Jest wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów co przekłada się na długoletnią sprawność urządzenia.

 

WZORY
prime panel gladki silkline wisniowski
BRAMA Z PANELI BEZ PRZETŁOCZEŃ
prime przetloczenia wysokie wisniowski
BRAMA Z PRZETŁOCZENIAMI WYSOKIMI
prime aplikacje wisniowski
BRAMA Z APLIKACJAMI OZDOBNYMI

 

 

 

KOLOR

Dzięki bogatej palecie barw i struktur PRIME pozwala na swobodę w aranżacji każdego projektu, upiększając architektoniczną przestrzeń każdego budynku.

ralownik wisniowski

W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów, którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu dajemy możliwość doboru koloru bramy do elewacji, drzwi, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu.
Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z prawie 200 kolorów z palety RAL.

 

NOWOŚĆ! Okleiny w bramach PRIME!

Kolekcja 26 kolorów uzyskiwanych techniką okleinowania to jeszcze większe możliwości kreatywnej aranżacji otoczenia wokół domu. Dzięki temu bramy PRIME są indywidualnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających klientów.

bialy ral 9016

Złoty dąb
orzech

Orzech
dab antyczny

Dąb antyczny
oregon

Oregon
macore

Macore
ciemny dab

Ciemny dąb
dab bagienny

Dąb bagienny
mahon black cherry

Mahoń - Black Cherry
tabasco

Tabasco
letnia wisnia

Letnia wiśnia
winchester

Winchester
siena rosso

Siena rosso
siena noce

Siena noce
sapeli

Sapeli
sienia pl

Siena PL
dark green

Dark Green
cream white

Cream white
anthracite grey

Anthracite Grey
silbergrau

Sildbergrau
metbrush silver

Metbrush silver
anTEAK

AnTEAK
antracyt

Antracyt
white

"White"
braz czekoladowy

Brąz czekoladowy
dab naturalny

Dąb naturalny
dab rustykalny

Dąb rustykalny
daglezja

Daglezja
sheffield oak light

Sheffield Oak Light
sheffield oak brown

Sheffield Oak Brown

Kolory Złoty dąb, Orzech, Antracyt oraz kolory RAL dostępne dla panelu G i W (bez przetłoczeń i przetłoczenia wysokie).
Pozostałe kolory dostępne wyłącznie dla panelu G (bez przetłoczeń).

Panel INNOVO 60 mm - bez przetłoczeń "G"

panel innovo 60 mm bez przetloczen g

Panel INNOVO 60 mm - przetłoczenia wysokie "W"

panel innovo 60 mm przetloczenia wysokie w

STRUKTURA
orzech smoothgrain

Smoothgrain
antracyt sandgrain

Sandgrain
bialy ral9016 silkline

Silkline

 

 

WYMIARY MONTAŻOWE

Wymiary montażowe i ich oznaczenia potrzebne do prawidłowego doboru oraz montażu bramy garażowej segmentowej WIŚNIOWSKI.

So - szerokość otworu, wymiar zamówieniowy
Sj - szerokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy
Ho - wysokość otworu, wymiar zamówieniowy
Hj - wysokość światła wjazdu po zamontowaniu bramy
N - minimalne wymagane nadproże
W1 - minimalnawymagana przestrzeń boczna
W2 - minimalna wymagana przestrzeń boczna
E - minimalna głębokość garażu z wolną przestrzenią pod sufitem
Ls - długość szyny napędu

PRIME
SjSo - 40 [mm]
HjHo - 100 [mm]
Nmin200 [mm]1
W1min, W2min160 [mm]
EminLs + 410 [mm]
Ls2900 [mm] lub 3500 [mm]
(1) - Dla wysokości bramy 2200 [mm] Nmin wynosi 220 [min]
WYMIARY BRAMY PRIME
Wysokość otworu (H0)Szerokość otworu (So)
225023752400250026002750300032503500375040004250450047505005500
2000
2100
2125
2200
2250
2375
2500